fbpx
Verbum
  • Головна
  • Матеріали
  • Проєкт
No Result
View All Result
Verbum
No Result
View All Result
Home № 12: Домініканська родина
Home № 12: Домініканська родина

Тема номера:
Домініканська родина

by Редакція Verbum
2 Січня 2019
in № 12: Домініканська родина
Share on FacebookShare on Twitter

Шановні читачі!
Кінець старого року й початок нового – це пора підсумків, планів, а ще – відпочинку в родинній атмосфері. Тому ми хочемо познайомити вас із деякими вже опублікованими, але від того не менш цікавими текстами. Їх об’єднують дві речі. По-перше, це фрагменти книжок, які побачили світ у домініканському видавництві «Кайрос». По-друге, вони пов’язані з домініканською родиною: їхні автори – домініканці, а стосуються вони здебільшого домініканської харизми.

Тема номера:  Домініканська родина

Джерело: Вівтар церкви св. Домініка у Ф'єзоле/Фра Анджеліко, Мадонна на престолі із Немовлям, янголами та святими (фрагмент)

Проте розпочинається номер не книжковим уривком, а інтерв’ю з редакторами «Кайросу» Юлією Карпицькою й Войчехом Сурувкою OP. Вони розповідають про видавничі проекти, які вдалося останнім часом утілити, і про подальші плани, зокрема звертаючи увагу на те, що велике значення має не тільки зміст книжки, а і її естетична складова: «Дизайн стає важливою частиною діалогу видавця й читача. Сьогодні читач хоче, аби книжка була не лише змістовна, а й красива, аби її приємно було взяти в руки. Це важливо для сучасного читача – тож ми працюємо зараз і працюватимемо надалі в цьому напрямку».

Далі пропонуємо післямову отця Яцека Салія OP до книжки «Святий Домінік. Шлях у чорно-білих тонах». Автор стисло подає базові принципи харизми Ордену Проповідників. Якщо бенедиктинська розпочалася з пошуків Бога, то домініканська – зі співчуття. Уміння співчувати людській убогості, пише Яцек Салій, вирізняло святого Домініка ще до його покликання проповідувати Боже Слово; саме співчуття надихнуло його залишитися серед упалих у єресь мешканців Франції, аби допомогти їм віднайти правильний шлях.

У фрагменті з книжки «Віра шукає розуміння» отця Петра Балога OP ідеться про святого Тому Аквінського як про вчителя духовного життя. З часів Етьєна Жільсона й Жака Марітена ми звикли бачити в Аквінаті великого філософа, який залучив до теології спадок Арістотеля. І тільки нещодавно дослідники почали наголошувати на тому, що святий Тома був насамперед видатним теологом, який свої праці присвятив розвиткові духовного життя християн. До цього, можливо, менш відомого аспекту і звертається автор тексту: «Дорога духовного життя деколи виснажлива, однак іноді настає відпочинок, який приносить радість і втіху. Початок дороги – це коли Бог дає Свою благодать, кінець – життя вічне».

Польський історик філософії отець Ян Анджей Клочовський OP, інтерв’ю з яким уже з’являлося на сторінках «Verbum», пише про витоки філософії діалогу. Текст – частина книжки «Філософія діалогу», у якій викладено погляди головних представників цієї течії. Така філософія була відповіддю на виклики часу, коли після Першої світової війни люди намагалися зрозуміти, як у Європі могло статися щось настільки трагічне. Нам здається, що це й сьогодні актуальна тема.

Нарешті, пропонуємо другу частину статті Джона Пантелеймона Мануссакіса. Перша була опублікована в попередньому номері. Американський теолог – один із найцікавіших мислителів молодого покоління. Він сміливо поєднує у своїх текстах досягнення православної традиції з філософією Мартіна Гайдеґґера й Жана-Люка Маріона.

Завантажити PDF
Редакція Verbum

Редакція Verbum

«Verbum» – це один із проектів Інституту святого Томи Аквінського, який уже понад 25 років діє в Києві. Його працівники й вихованці вирішили запропонувати нову платформу в інтернет-просторі для того, щоб говорити про довколишню реальність із перспективи віри. Утім, ми прагнемо не тільки описувати, а й формувати релігійність ХХІ століття – свідому, зрілу, духовно поглиблену, відкриту до зустрічі з довколишнім світом і соціально заангажовану. Таку релігійність, яка ґрунтована на тисячолітній традиції Церкви й готова до зустрічі з сучасністю.

Схожі статті

2 Січня 2019
№ 12: Домініканська родина
Про втілене Слово. Одухотвореність тіла

Про втілене Слово. Одухотвореність тіла

Частина 2. Початок у попередньому випуску Для прикладу я звернуся до класики християнської духовності – «Сповіді» святого Августина: навіть такий проникливий...

by Джон Пантелеймон Мануссакіс
2 Січня 2019
2 Січня 2019
№ 12: Домініканська родина
Чому філософія діалогу?  Її філософське та релігійне коріння

Чому філософія діалогу?
Її філософське та релігійне коріння

Франц Розенцвайґ писав «Зірку Спасіння» (складно точно перекласти Erlösung –  це звільнення, вибавлення, відкуплення. – Прим. наук. ред.), своєрідну «біблію»...

by Ян Анджей Клочовський
2 Січня 2019
2 Січня 2019
№ 12: Домініканська родина
Духовне життя християнина за св. Томою Аквінським

Духовне життя християнина за св. Томою Аквінським

I Святий Дух у житті християнина Хто така духовна людина за Томою? Власне, як правильно визначити, що таке християнська духовність?...

by Петро Балог
2 Січня 2019
2 Січня 2019
№ 12: Домініканська родина
Спочатку було співчуття

Спочатку було співчуття

Співчуття було початком апостольського служіння святого Домініка. Уміння схилятися над людською вбогістю вирізняло його ще до того, як почув покликання...

by Яцек Салій
2 Січня 2019
2 Січня 2019
№ 12: Домініканська родина
Сімейні легенди домініканського ордену

Сімейні легенди домініканського ордену

– Підзаголовок книжки вказує на її жанр – «сімейні легенди». Чому ви вирішили розповідати про домініканців саме так, а не, скажімо,...

by Олексій Браславець
2 Січня 2019

Verbum

  • Головна
  • Матеріали
  • Проєкт
ПІДПИСАТИСЯ

INFO@VERBUM.COM.UA
KYIV, UKRAINE


No Result
View All Result
  • Головна
  • Матеріали
  • Проєкт

INFO@VERBUM.COM.UA
KYIV, UKRAINE