fbpx
Verbum
  • Головна
  • Матеріали
  • Проєкт
No Result
View All Result
Verbum
No Result
View All Result
Home Історії вісімнадцяті: Про зростання
Home Історії вісімнадцяті: Про зростання

Історії вісімнадцяті:
Про зростання

by Редакція Verbum
24 Жовтня 2018
in Історії вісімнадцяті: Про зростання
Share on FacebookShare on Twitter

Напередодні Нового Року, який завжди наповнює прагненням змін на краще, – чотири важливі тексти «Вербуму» про зростання: особисте, суспільне й культурне.

Sveta Dorosheva

Отець Войчех Сурувка OP пише про євангелізацію молоді – людей, які вже вийшли з дитячого стану, але ще тільки стоять на порозі самостійного, зрілого життя. Як душпастирям працювати з молодими особами, щоб сприяти їхньому зростанню?

Отець Яцек Салій OP пояснює, як розвивалося ставлення Католицької Церкви до смертної кари. Текст написаний іще 2015 року, коли про внесення змін до Катехизму не йшлося, але добре схоплює цивілізаційне зростання, потрібне, щоб визнати неприпустимість страт.

Ксенія Сокульська в рецензії на книжку «Лялька. Оповідання про дитинство» придивляється до способів осмислення дитинства й дорослішання. Роздуми про те, як ми зростали, можуть стати ключем не тільки до кращого пізнання себе, а й до глибшого розуміння інших і світу.

Катерина Рудик описує розвиток маланок – традиційних карнавалів, які за Радянського Союзу опинилися на маргінесах суспільних практик, а за останні десятиліття відродилися, щоб чи не стати найяскравішими зимовими подіями в Україні.

Завантажити PDF
Редакція Verbum

Редакція Verbum

«Verbum» – це один із проектів Інституту святого Томи Аквінського, який уже понад 25 років діє в Києві. Його працівники й вихованці вирішили запропонувати нову платформу в інтернет-просторі для того, щоб говорити про довколишню реальність із перспективи віри. Утім, ми прагнемо не тільки описувати, а й формувати релігійність ХХІ століття – свідому, зрілу, духовно поглиблену, відкриту до зустрічі з довколишнім світом і соціально заангажовану. Таку релігійність, яка ґрунтована на тисячолітній традиції Церкви й готова до зустрічі з сучасністю.

Схожі статті

15 Січня 2020
№ 62: Тяглість традиції

Між карнавалом і коміконом: Маланка і трансформація традиції

Преподобна Меланія Римлянка, як і каппадокійський архієпископ Василій Великий, чиї спомини припадають на 31 грудня й 1 січня за новим та 13 й...

by Катя Рудик
15 Січня 2020
30 Січня 2019
№ 16: Як ми пам’ятаємо?
Причетність до спільноти: про історичну пам’ять і здатність обирати

Ключі до скарбнички зі спогадами

Ключі до себе Значна частина текстів «Ляльки» – це щирі спогади про часи, коли трава була зеленішою, а кожна прикрість – кінцем світу....

by Ксенія Сокульська
30 Січня 2019
19 Грудня 2018
№ 10: Смертна кара
Про позицію Церкви щодо смертної кари

Про позицію Церкви щодо смертної кари

Були часи, коли домагатися смертної кари означало боротися за визнання святості людського життя – ось чому, наприклад, Андрій Фрич Моджевський вимагав...

by Яцек Салій
19 Грудня 2018
24 Жовтня 2018
№ 2: Хто така молодь?
Навіщо нам Синод про молодь? Розмова з єпископом Віталієм Кривицьким

Нова людина. Молодь і євангелізація

Перш ніж узятися до роздумів про євангелізацію молоді, я хотів би спробувати визначити соціальну групу, яку можна так назвати. Зазвичай...

by Войчех Сурувка
24 Жовтня 2018

Verbum

  • Головна
  • Матеріали
  • Проєкт
ПІДПИСАТИСЯ

INFO@VERBUM.COM.UA
KYIV, UKRAINE


No Result
View All Result
  • Головна
  • Матеріали
  • Проєкт

INFO@VERBUM.COM.UA
KYIV, UKRAINE