fbpx
Verbum
  • Головна
  • Матеріали
  • Проєкт
No Result
View All Result
Verbum
No Result
View All Result
Home № 56: Як усе скінчиться?
Home № 56: Як усе скінчиться?

Тема номера:
Як усе скінчиться?

by Редакція Verbum
4 Грудня 2019
in № 56: Як усе скінчиться?
Share on FacebookShare on Twitter

Шановні читачі!
Людське життя, як книжка палітуркою, обрамлене народженням і смертю. І, як і в хорошому романі, нас цікавить не тільки фінал, а й те, що трапиться з персонажами після нього. Тим більше, що в цьому випадку історія стосується нас особисто.

Фото: Jens Johnsson

Минулого Адвенту на сторінках «Вербуму» ми говорили про сенс чекання. Цього ж року пропонуємо замислитися про те, чого саме чекаємо в передріздвяні дні.

Єпископ Роберт Беррон пише про почуття, які викликала в читачів книга Даниїла на початку І століття нашої ери. Пророцтва про чотири царства, які впадуть, перш ніж настане остаточне царство Господнє, і про п’ятсот років поневірянь після вавилонського полону мали от-от збутися. Тому не дивно, що в Ісусі, Який проповідував царство Боже, люди були готові побачити провісника їхнього сповнення. Але Він виявився навіть кимось більшим, бо сам приніс нове царство. Коли в Адвент під час Меси лунають читання з книги Даниїла, ми отримуємо нагоду ненадовго відчути себе тими людьми зі світанку нашої ери, на очах у яких утілюються слова пророків.

Детальніше про те, як старозавітні пророки описували Месію та чого чекали у зв’язку з його пришестям, розповідають біблісти отець Володимир Кусьнеж і отець Борис Хілько. До вавилонського полону ізраїльський народ у кожному своєму царі бачив Месію-помазаника, та політична катастрофа підштовхнула до більш духовних пошуків Месії-Спаса. Пророки по-різному намагалися вхопити цей образ: хтось писав про царя, хтось – про скривдженого слугу, хтось – про сумирну постать на віслятку. Христос поєднав у собі ці месіанські сподівання й навіть перевершив їх.

Юлія Карпицька пише про фільм Джона Гаддлса «Філософи», сюжет якого цілковито ґрунтується на уявному експерименті. Учитель філософії пропонує класові уявити, що у світі вибухнув ядерний конфлікт, але можна врятуватися: неподалік є бункер, де достатньо запасів, щоб пережити кризу. Сюжети про виживальників зазвичай стартують із цієї точки та швидко залишають її позаду, але у «Філософах» – не так. Експеримент полягає не в тому, щоб уявити, як жити далі, а в тому, аби спинитися в моменті катастрофи й вирішити, хто саме житиме далі. Усе-таки кількість місць у сховищі обмежена – і вона вдвічі менша, ніж сидить учнів у класі.

Ілля Толмачов, автор гри «Cradle» й розробник ігор «S.T.A.L.K.E.R.» і «Metro: Exodus», розповідає про парадоксально привабливий постапокаліптичний ігровий світ. Сучасні люди втомлені від надміру контактів із іншими, і втеча у спокій, самотність, на простори (нехай і поруйновані катастрофою), де майже нікого нема, допомагає трохи відпочити. Постапокаліпсис пропонує естетику занепаду, розрухи, але на глибшому рівні також етику – потрібно вижити в екстремальних умовах і наповнити все, що ви робите, сенсом. А ще, як підказує префікс «пост-», цей жанр ділиться оптимістичною звісткою: попри те, що найстрашніше вже сталося, ви вижили, аби розповісти свою історію.

Завантажити PDF
Редакція Verbum

Редакція Verbum

«Verbum» – це один із проектів Інституту святого Томи Аквінського, який уже понад 25 років діє в Києві. Його працівники й вихованці вирішили запропонувати нову платформу в інтернет-просторі для того, щоб говорити про довколишню реальність із перспективи віри. Утім, ми прагнемо не тільки описувати, а й формувати релігійність ХХІ століття – свідому, зрілу, духовно поглиблену, відкриту до зустрічі з довколишнім світом і соціально заангажовану. Таку релігійність, яка ґрунтована на тисячолітній традиції Церкви й готова до зустрічі з сучасністю.

Схожі статті

4 Грудня 2019
№ 56: Як усе скінчиться?

Постапокаліпсис сьогодні: розмова з Іллею Толмачовим

– Чому людей приваблюють постапокаліптичні ігри? Із преапокаліптичними зрозуміло: там на кону доля світу, і треба або відвернути остаточну катастрофу,...

by Варвара Холодна
4 Грудня 2019
4 Грудня 2019
№ 56: Як усе скінчиться?

«Філософи»: уявити себе наприкінці світу

«Філософи» – з багатьох поглядів нетиповий фільм. Мабуть, якби мені довелося складати рейтинг найдивнішого переглянутого кіно, цей потрапив би до першої...

by Юлія Карпицька
4 Грудня 2019
4 Грудня 2019
№ 56: Як усе скінчиться?

Чекаючи на сповнення пророцтв

– Із чим були пов’язані месіанські очікування старозавітних юдеїв? Отець Володимир Кусьнеж: До вавилонського полону навряд чи можна говорити про...

by Вікторія Семенова
4 Грудня 2019
4 Грудня 2019
№ 56: Як усе скінчиться?

Даниїл і велике одкровення

Даниїл – це, звісно, зразок апокаліптичної літератури; для широкого загалу цей термін позначає щось, що стосується кінця світу. І так, і...

by Роберт Беррон
4 Грудня 2019

Verbum

  • Головна
  • Матеріали
  • Проєкт
ПІДПИСАТИСЯ

INFO@VERBUM.COM.UA
KYIV, UKRAINE


No Result
View All Result
  • Головна
  • Матеріали
  • Проєкт

INFO@VERBUM.COM.UA
KYIV, UKRAINE