Номер розпочинається з коментаря до нещодавнього листа Конгрегації віровчення «Iuvenescit Ecclesia». В опублікованому 2016 року документі йдеться про зв’язок між ієрархічними й харизматичними дарами в Церкві. Олексій Браславець показує, що автори документа, намагаючись уникнути напруги, яка може бути між харизмами й церковною структурою, звертаються до базового принципу: «і закон, і благодать».
Далі ми пропонуємо читачам три інтерв’ю, які стосуються різних аспектів життя церковних спільнот. У першому з них літургіст отець Пшемислав Новаковський CM говорить про зв’язок між богослужіннями й формуванням самої спільноти вірних. З одного боку – і це помітно й на перший погляд – віряни служать літургію; проте, придивившись ближче, можна побачити, як літургія впливає на вірян. «Спільнота – це підстава, а водночас мета літургії; Бог ініціює літургію, а водночас двоє чи троє зібраних є спільнотою, у якій перебуває Бог».
У наступній розмові архієпископ Мечислав Мокшицький ділиться своїм десятилітнім досвідом очільництва у Львівській дієцезії. Із ним ми поговорили не лише про виклики, які стоять перед Церквою в Україні й серед яких архієпископ особливо наголосив на сімейній кризі, а й про українсько-польські відносини та проблему сексуального насильства щодо неповнолітніх у Церкві.
Останній текст випуску – це інтерв’ю з домініканцем і художником отцем Томашем Білкою, який розповідає про значення мистецтва в житті християнської спільноти. Ключове слово в цій розмові – «ікона»: не тільки як зображення, призначене для культу, а як усілякий образ, здатний провадити до Бога. У цьому сенсі іконою може стати мурал, фотографія, навіть обличчя ближнього. «Кожне мистецтво, яке об’являє нам Бога, – іконічне».